مسجد بزرگ جمیرا

این مسجد در سال 1998 بازسازي شد و مناره 70 متري آن بلندترین مناره شهر است. مسجد بزرگ جمیرا شامل 9 گنبد عظیم و45 گنبد کوچک است و ظرفیت گنجایش 1200 عبادت کننده را دارد . دهکده میراث و دهکده غواصی: این دو دهکده بازسازي شده از سکونت اقوام اماراتی پیشین، تلاشیست براي نشان دادن فرهنگ و سنت هاي دبی در میان برج ها و آسمان خراش هاي قرن بیست و یکم. زندگی کوچ نشین ها، لباس هاي سنتی، صنایع دستی و خوراکی هاي سنتی در این دهکده ها براي تماشا و فروش به نمایش درآمده اند. در طی ماه هاي زمستان، این منطقه مملو از توریست ها و خانواده هاي مشتاق میشود و آوازها و حرکات موزونسنتی در آن به اجرا درمیایند.

بلیط هواپیما

سافاري در صحرا: داراي فعالیت هایی همچون شترسواري، خرید سوغاتی، اسکی بر روي شنها، استراحت در چادرهاي سنتی عربی، کباب ها و خوراکی هاي متنوع عربی، یک فنجان قهوه عربی با خرما، پوشیدن لباس هاي عربی و البته نقاشی با حنا روي دست و پا می باشد. اسکی دبی: اسکی برفی دبی از جمله فعالیت هاي جالب این شهر است. میتوانید در این پیست اسکی که در امارات مال در جاده شیخ زاید واقع شده، به اسکی و اسنو بورد بپردازید و سوار تله سیژ شوید. تمام وسایل اسکی را میتوانید از این مکان کرایه کنید. منطقه بستکیه: قبل از اینکه برق و وسایل خنک کننده در خانه هاي خلیج جایی براي خود پیدا کنند، خانه ها توسط بادگیرها خنک میشدند. خانه هاي سنتی حیاط دار منطقه بستکیه، همراه با کافه ها، گالري هاي هنري و شنبه بازار بستکیه، سنت ها و فرهنگ مردم دبی را به توریست ها نمایش میدهند. جاذبه هاي گردشگري و توریستی ابوظبی مسجد شیخ زاید: هشتمین مسجد بزرگ جهان و بزرگترین مسجد امارات متحده عربی. این مسجد در گرامیداشت شیخ زاید بن سلطان، موسس و اولین حاکم امارات ساخته شده و مقبره او در کنار همین مسجد می باشد. بناي این مسجد که از سبک مراکشی و مغولی الهام گرفته شده داراي 57 گنبد است و مناره هایی به سبک عربی کلاسیک دارد. این مسجد گنجایش 40 هزار نفر را دارد و بزرگترین فرش جهان که توسط علی خالقی طراحی و در ایران بافته شده را در خود جاي داده است.

  1. https://www.aparat.com/v/iPtSj

سواحل و دریا در امارات

سقف لابی هتل، 180 متر ارتفاع دارد و منظره اي خیره کننده را به نمایش میگذارد. در رستوران المنتهی در ارتفاع 200 متري بر فرازخلیج فارس، میتوانید نمایی پانوراما از دبی را تماشا کنید. همچنین رستوران المهاره آکواریومی عظیم 990 هزار لیتر آب را در خود جاي میدهد. براي ورود به هتل باید از قبل رزرواسیون داشته باشید. مارینا: یکی از جدیدترین و محبوب ترین مناطق دبی با ساکنین و توریست هاي متعدد که شامل ساختمان هاي بلند و زیبا، هتل هاي مجلل، ساحل افسانه اي، مرکز خرید و 2 راه مختلف براي پیاده روي (واك و مارینا واك)، کافی شاپ ها، رستوران ها و مغازه هاي متنوع بسیار است. مارینا واك بر روي آب است و از میان قایق هاي تفریحی زیبا میگذرد.جزایر پالم: 3 جزیره مصنوعی عظیم که بزرگترین جزایر مصنوعی دنیا هستند و در آب هاي خلیج فارس و کمی دور تر از ساحل دبی قرار دارند. هر کدام از این جزیره ها شبیه یک برگ نخل است که با تنه اي به خشکی اصلی متصل میشوند. پالم جمیرا با 5 کیلومتر مربع وسعت، هتل هاي زیبا و مغازه هاي مجلل، توسط یک پل شاهراهی به ساحل متصل میشود.سواحل و دریا: ورزش هاي آبی بی انتها همچون جت اسکی، ماهیگیري، پاراگلاید، موج سواري و والیبال ساحلی در سواحل سفید و شنی دبی و آب آبی دریا با امواج آرام و دماي مطلوب، توریست هاي بسیاري را به خود جذب کرده است. ساحل جمیرا و پارك ساحلی جمیرا از محبوب ترین این سواحل است. پارك الممزر نیز داراي ساحلی بسیار زیباست. پارك آبی وایلد وادي: وایلد وادي پارکی جالب براي تمام اعضاي خانواده است. این پارك که در نزدیکی هتل جمیرا بیچ و هتل برج العرب واقع شده داراي انواع بازي هاي آبی، سرسره هاي آبی، آبشارها، استخرهاي بزرگ و کوچک و یک دریاچه میباشد.

بلیط هواپیما

دهکده جهانی : این دهکده سالانه در بین ماه هاي نوامبر و فوریه بر پا میشود. کشورهاي سراسر دنیا در دهکده اي کوچک در اطراف دبی غرفه هایی بهشکل بناهاي مشهور کشورشان به پا میکنند و در آن به فروش و نمایش انواع سوغاتی ها، خوراکی، البسه و صنایع دستی سنتی کشورشان می پردازند. در این دهکده میتوانید هیروگلیف هاي مصر، معابد تایلند، شهر ممنوعه پکن، برج ایفل و بسیاري بناهاي دیگر را از نزدیک مشاهده کنید. بازارها: سوق ها یا بازارهاي سنتی، یکی از بزرگترین جاذبه هاي دبی محسوب میشوند. این بازارها در دو طرف خور دبی و دیره واقع شده اند. از جالبترین این بازارها میتوان به بازار ادویه جات رنگارنگ و پر جنب و جوش اشاره کرد. مراکز خرید دبی: مراکز خرید دبی یکی از جاذبه هاي اصلی دبی براي توریست ها محسوب میشوند. از مشهور ترین این مراکز میتوان به دبی مال که بزرگترین مرکز خرید دنیاست و داراي 1200 مغازه است، امارات مال، برجمان، سیتی سنتر دیره، مرکز خرید فستیوال سیتی، مرکز ابن بطوطه، لامسی پلازا، مدینه جمیرا، مرکاتو با تزئینات زیباي ایتالیایی- فرانسوي، وافی، القریر، اوتلت مال و بسیاري مراکز دیگر اشاره کرد. شهر کودکان: این مرکز بزرگ 7700 متر مربعی که در پارك خور قرار دارد، با قسمت هاي مختلف خود، کودکان را به سفري به درون بدن انسان، علم و فضا میبرد. این فضاي شاد و پر جنب و جوش تمام کودکان از سراسر دنیا را سرگرم میکند. موزه دبی: ساختمانی که موزه دبی در آن واقع شده است، دژ الفهیدي، خود به تنهایی جاذبه اي دیدنیست. این دژ تاریخی که تاریخ ساخت آن به 1799 برمیگردد در سال 1970 به موزه تبدیل شد. آثار درون موزه اسلحه هاي قدیمی، لباس هاي مخصوص غواصی براي پیدا کردن مروارید و آثار نظامی جالب را شامل میشود. قایق بزرگ چوبی بیرون موزه از جمله جذابیت هاي این موزه است.

  1. https://www.aparat.com/v/xlDYT

امارات

خصوصی سازي را می توان از مهم ترین شاخص هاي روند اقتصادي امارات عربی در طوي یک سال گذشته تلقی کرد چرا که شرکت هواپیمایی امارات و سازمان بنادر دبی، دو شرکت بزرگ دولتی این کشور که سهم بسیاري از نام آوري امارات را در گستره جهانی داشته اند با ارائه سهام اولیه خود در معرض عموم بزرگترین واگذاري سهام اولیه در منطقه را رقم زدند. امارات عربی متحده در سال گذشته داراي 97.8 میلیون بشکه ذخیره نفتی و 214 تریلیون متر مکعب ذخیره گاز طبیعی است که در این میان ابوظبی بیش از 95 درصد ذخایر سوخت امارات عربی متحده را در خود جاي داده است. 35/ 61 درصد از اقتصاد امارات در سالی که گذشت به صنعت، 8 / از نظر سهم بخش هاي مختلف در اقتصاد امارات می توان به این نکته اشاره کرد که 9 2 درصد به کشاورزي اختصاص داشت. / درصد از اقتصاد به خدمات و تنها 3 در سال گذشته کشور امارات از نظر ارزش تولید ناخالص داخلی بعد ازعربستان سعودي رتبه دوم را در میان کشورهاي حوزه خلیج فارس داشت. در این سال کشور امارات عربی متحده در میان کشورهاي خاورمیانه و شمال آفریقا بعد از عربستان و ایران سومین رتبه را به خود اختصاص می دهد. با وجود این که سیاست ایجاد تنوع در اقتصاد از آغاز قرن حاضر با جدیت در امارات پیاده شده است ولی هنوز درآمد صادراتی نفت و گاز طبیعی نقش مهمی در اقتصاد این کشور عربی ایفا می کند.

بلیط هواپیما

امارات به منظور کاهش وابستگی اقتصاد به منابع طبیعی به توسعه ساخت و ساز، زیرساخت هاي تولید و بخش هاي خدماتی روي آورده است. 45 درصد از درآمد صادراتی امارات به نفت خام و مابقی به گاز طبیعی، ماهی هاي خشک شده، خرما و صادرات مجدداختصاص دارد. جاذبه هاي گردشگري جاذبه هاي گردشگري و توریستی دبی جاذبه برج خلیفه برج خلیفه با ارتفاع 828 متري خود، بلندترین برج دنیاست و اولین هتل جیورجیو آرمانی دنیا، یک مرکز خرید، رستوران هاي متعدد، مرکز بدنسازي و بلندترین سکوي تماشاي دنیا در طبقه صد و بیست و چهارم را در خود جاي داده است. هتل برج العرب: تنها هتل 7 ستاره دنیا. این هتل با 321 متر ارتفاع، دومین هتل مرتفع دنیا محسوب میشود. برج العرب بر روي یک جزیره مصنوعی که 280 متر از ساحل جمیرا فاصله دارد ساخته شده و توسط یک پل اختصاصی منحنی به ساحل متصل میشود.

  1. https://www.aparat.com/v/TnwxF

کشور الجزایر

وضیعت آب و هوایی از لحاظ آب و هوایی کشور الجزایر داراي آب و هواي خشک تا نیمه خشک با تابستانهاي گرم و خشک و زمستان هاي معتدل و مرطوب و بارندگی کافی دارد. در امتداد ساحل آب و هوا مدیترانه اي و در صحراي بزرگ، آب و هوا گرم و کم آب است. موقعیت و وسعت امارات متحده عربی نام کشوري عربی است در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان که در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده است. امارات متحده عربی، از شمال و شمال غربی خلیج فارس، از جنوب و جنوب غربی عمان و عربستان سعودي، از سمت غرب به قطر و عربستان سعودي، و از سمت شرق به دریاي عمان و عمان محدود می شود.

بلیط هواپیما

امارات با ریشه هایی که در فرهنگ اسلامی دارد، روابط قومی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده است. دولت امارات عمدتا از طریق بنیادفرهنگی ابوظبی، در صدد حفظ شکل هاي سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیري در زندگی اجتماعی صورت گرفته است، نگرش به زنان تغییر کرده است و ورزش هاي جدیدي در کنار شتر سواري سنتی کم کم رایج می شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران ترین مسابقه اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس(اسفند- فروردین) برگزار می شود. در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش عربستان، که سعی بر جلوگیري از رواج دین هاي دیگر دارد. کلیساهاي بسیاري وجود دارد. به دلیل اینکه بسیاري از آسیایی ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته اند، رستوران ها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاري در این کشور وجود دارد. همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز وجود دارد.

  1. https://www.aparat.com/v/zm1jr

طبیعت در افغانستان

طبیعت بکر، کوه هاي سر به فلک کشیده ، رودهاي خروشان، تنوع اقوام و زبان ها، حاکمیت سنت ها، آثار تاریخی به جاي مانده از دوره هاي یونانی- باختري، کوشانی و اسلامی، مناره غزنین و مسجد جمعه در هرات اوج جاذبه هاي گردشگري افغانستان، ولایت بامیان است. بامیان، همواره اول لنگرگ اهی بوده که سیاحان داخلی و خارجی در آن پاي می نهاده اند. از جاهاي دیدنی ولایت بامیان ، یکی بندامیر است که در شرق یکه ولنگ قرار دارد. بند امیر شاهکار دست تواناي طبیعت است ؛ این نقاش چیره دست، زیر آسمانی صاف بر ارتفاعی بلند، در میان کوه هاي آهکی، چند دریاچه مملو از آب زلال و گوارا با ماهی هاي ریز و درشت و آبشارهاي زیبا، کشیده است.وضیعت آب و هوایی : افغانستان داراي آب و هواي بري، تابستان گرم و زمستان سرد است.موقعیت : الجزایر کشوري است در شمال قاره آفریقا، میان مراکش و تونس.

بلیط هواپیما

الجزایر کشوري در شمال قاره آفریقا است، که از سمت شرق به تونس و لیبی از سمت غرب به مراکش، از جنوب غربی موریتانی، از سمت شمال به دریاي مدیترانه و از سمت جنوب به صحراي بزرگ آفریقا و مالی محدود است. فرهنگ و دین مردم الجزایر عرب و بربر هستند و دین رسمی شان اسلام است. درواقع 99 ٪ جمعیت مسلمانان سنی مذهب هستند و بقیه عمدتاً مسیحی و کلیمی.

اقتصاد:

بیشتر مردم الجزایر از دیرباز به کشاورزي می پرداختند. در بخش شمالی گندم و جو کاشته می شود. غرس میوه و مرکبات در الجزایر روزبه روز رونقمی گیرد. در این کشور صنایع دستی مانند سوزن دوزي عربی، فرش الجزایري، چرم سازي، منبت کاري، کاشی سازي و غیره رواج دارد. در این کشور سالیانه آهن، فسفات و زغال با تناژ بالا بدست می آید و ذخایر گسترده نفت نیز در جنوب و جنوب شرقی آن وجود دارد.

  1. https://www.aparat.com/v/OgF78

کشور افغانستان

افغانستان با نام رسمی جمهوري اسلامی افغانستان، کشوري در حد فاصل آسیاي میانه، جنوب غربی آسیا و خاورمیانه می باشد. همسایگان افغانستان،پاکستان در جنوب و شرق، ایران در غرب، تاجیکستان و ازبکستان و ترکمنستان در شمال و چین در شمال شرقی هستند. این کشور در محل ژئواستراتژیکی مهمی قرارگرفته که شرق، جنوب، غرب و آسیاي مرکزي را وصل می کند و در طول تاریخ خانه انسان هاي مختلفی بوده است. کشورافغانستان از لحاظ وسعت، چهل و یکمین کشور در جهان و یازدهمین در قاره آسیامی باشد. جغرافیا: کشور افغانستان، همچون اغلب کشورهاي آسیاي میانه محصور در کوهستان ها و خشکی ها است. بیشتر مناطق این کشور کوهستانی است اما در جنوب و جنوب باختري، مناطق پستی نیز وجود دارد. بلندترین نقطه در این کشور، قله نوشاخ و پست ترین نقطه، رود آمودریا می باشد.

بلیط هواپیما

ادیان و مذاهب: 10 ٪ شیعه و 1٪ دیگر ادیان هستند. تا دهه 1890 ، منطقه نورستان به خاطر – 80 ٪ آنان سنی، 19 – ٪99 مردم افغانستان مسلمان هستند که حدود 89 ساکنین اش با نام کافرستان (سرزمین کافرها) شناخته می شد. نورستانی ها از نژادي متمایز بودند که به باورهاي روح باوري، چندخدایی و شمن باوري گرویده بودند.اقتصاد افغانستان یکی از کشورهاي فقیر و با نرخ توسعه پایین است. اقتصاد افغانستان از حوادثی که از سال 1978 تاکنون جریان دارد رنج می برد، همراه با آن 2001 اضافه شدند. اگرچه بعد از جاري شدن میلیاردها دلار توسط تجارت هاي – چندین خشکسالی نیز به مشکلات مردم در طول سال هاي 1998 بین المللی و کمک هاي کشورهاي دیگر، در طول شش سال پیش، این اقتصاد کمی توانست رشد کند. حدود 81 درصد مردم این کشور کشاورز هستند و بقیه شامل 11 درصد در صنعت (اغلب بافندگی) و 9 درصد در خدمات مشغول به کار هستند. عمده ترین محصول صادراتی این کشور مرفین یا تریاك است. از دیگر اقلام صادراتی این کشور می توان به جامه پشمی بومی این کشور و فرش هاي دستباف و پوست گاو و گوسفند و سمور و پلنگ و مار اشاره کرد.افغانستان داراي معادنی چون طلا، لاجورد، زمرد، فیروزه و زغال سنگ در استان بغلان که در نوع خود در جهان بی نظیر است و حدود 13 نوع زغالسنگ از این معدن استخراج می شده است.

  1. https://www.aparat.com/v/qmYlU

اسلوونی

موقعیت و جغرافیا جمهوري اسلوونی کشوري است واقع در مرکز اروپا، شرق ارتفاعات آلپ، جنوب اتریش، شمال کرواسی، غرب مجارستان و در حاشیه دریاي آدریاتیک. اسلوونی تنها داراي 46 کیلومتر خط ساحلی با دریاي آدریاتیک می باشد. غرب اسلوونی را نیز رشته کوههاي آلپ فرا گرفته است که البته قلل آن ارتقاعزیادي از سطح دریا ندارند. بلندترین نقطه اسلوونی، قله تریگلاو است که در غرب کشور واقع شده است. ادیان و مذاهب دین 57 % اسلوونیایی ها، کاتولیک، 2 % مسلمان، 2 % ارتدکس و 10 % سایر مسیحیان می باشد. اقتصاد از مهمترین صادرات اسلوونی می توان به ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و خواروبار اشاره کرد.جاذبه هاي گردشگري لیوبلیانا نه فقط پایتخت کشور اسلوونی می باشد بلکه مرکز فرهنگی, علمی, اقتصادي و اداري کشور است و پر از موزه ها, مجسمه ها, گالري ها, کافه ها وعمارت هاي زیبا است.

بلیط هواپیما

خرابه هاي رومی این شهر, پل هاي بی نظیر آن (پل سه تایی, پل اژدها,…) , و موزه هایی همچون موزه ملی و موزه باستان شناسی از بهترین دیدنی هاي شهر هستند. شهر زیباي پیران: این شهر از یک طرف با ایتالیا و از طرف دیگر با کرواسی هم مرز است. پیران سال ها جزء امپراتوري ونیز بوده و همین امروز نیز بخش عظیمی از مردم به ایتالیایی صحبت می کنند و این دلیل خوبی براي شباهت بسیار حال و هواي این شهر به ایتالیا است. پیران را نگین ساحلی اسلوونی می نامند و این شهر با حال و هواي مدیترانه اي و رستوران هاي ساحلی و معماري بی نظیر ونیزي به راستی که یادآور ساحل ایتالیا است. تنها فرق این شهر با شهرهاي ساحلی ایتالیا, خلوتی و آرامش بخش بودن آن است. غارهاي اسلوونی: غارهاي اسلوونی از زیباترین غارهاي جهان هستند و بخشی از آن ها در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند.

  1. https://www.aparat.com/v/WhUq6

استرالیا

استرالیا کشوري توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزي است. محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است. این کشور معادنفراوانی دارد. شرکاي بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده آمریکا هستند. موسیقی، فرهنگ و هنر با اسکان اروپاییان در استرالیا در قرن هجدهم میلادي، شیوه زندگی اروپایی به فرهنگ غالب استرالیا تبدیل شد. افزایش جذابیت فرهنگ استرالیا توسط کمک هاي مالی دولت بود. شهرهاي کوچک و بزرگی ساخته شد که پر از ساختمان هاي هنري، گالري و تئاتر بود. بهترین معماران، خانه اپراي سیدنی را ساختند.

بلیط هواپیما

دولت هاي فدرال بر روي کمپانی هاي رادیویی استرالیایی مستقل از شبکه رادیویی و تلویزیونی سراسري سرمایه گذاري کردند. امروزه شهر ملبورن به عنوان پایتخت فرهنگی کشور شهرت دارد.در ارتباط با موسیقی، قدیمی ترین نوع موسیقی در استرالیا مربوط به مردمان بومی آنجا است که در منطقه بومی استرالیا، آهنگهایی با درون مایه اجتماعی و روحانی اجرا می شود. وضیعت آب و هوایی استرالیا داراي آب و هوایی معتدل می باشد. این کشور برعکس سایر کشورهاست و گرمترین منطقه ي آن در شمال و سردترین منطقه ي آن در جنوب آن واقع شده است. در اکثر نواحی استرالیا مطبوع ترین فصل ها بهار و پاییزند. در شمال استرالیا که منطقه ي استوایی است فقط دو فصل دیده می شود.

  1. https://www.aparat.com/v/QSYTa

استرالیا

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه اي حدود 200 سال دارد اما زندگی نخستین انسان ها در آن به 42 تا 48 هزارسال پیش برمی گردد. این کشور داراي مرز خاکی با کشور دیگري نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اطلاعات توریستی کشورهاي جهان فهرست اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است. استرالیا همچنین سرزمین اصلیِ قاره اقیانوسیه به شمار می آید که کوچک ترین قاره دنیاست. استرالیا از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو تشکیل شده است که اختیاراتشان کمتر از ایالت هاست. ناحیه غربی استرالیا را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوههاي جداکننده تشکیل می دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواري قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه است. بلندترین نقطه استرالیا قله اي در کوهستان برفی است که 2228 متر ارتفاع دارد و پست ترین نقطه آن 15 – متراست که در دریاچه ایر قرار دارد. بلندترین رودخانه استرالیا رود دارلینگ است که بیش از دو هزار و هفتصد کیلومتر طول دارد. این رود با پیوستن به رود موراي که دومین رود بزرگ استرالیاست در نهایت در جنوبن ویکتوریا به اقیانوس منجمد جنوبی می ریزد. استرالیا که همچون جزیره اي بزرگ در اقیانوس آرام واقع شده، از نظر زمی شناسی کهنترین خشکی جهان به شمار می آید .استرالیا 25،760 کیلومتر مرز دارد که تماما مرز آبی است.

بلیط هواپیما

ادیان و مذاهب:تا پیش از ورود اروپاییان به استرالیا، مردمان بومی این سرزمین از آیین دیرینه و بدوي خود پیروي می کردند، ولی امروزه برخی از این بومیان به مسیحیت گرویده اند. مسیحیت را اروپاییان به استرالیا آوردند و با آغاز مهاجرت به این سرزمین فرقه هاي گوناگون مسیحیت، در آنجا به فعالیت پرداختند. در سده بیستم، با مهاجرت شمار اندکی از آسیایی ها از چین، آسیاي جنوب شرقی، هند و خاور میانه، آیین ها و ادیان بودایی، اسلام، یهودي و بهائی به آن راه یافتند. در استرالیا دین از حکومت جدا بوده و طبق قانون، دین و مذهب آزاد بوده و هر کس می تواند آئینهاي ویژه دینی خود را آزادانه پیگیري کند. در سال 2001 ، بیش از 70 ٪ استرالیائی ها خود را مسیحی معرفی کرده اند و بیش از 15 ٪ نیز پیرو هیچ آئینی نبوده اند. بودیسم و اسلام نیز هر یک با کمتر از دو درصد، در رده هاي بعدي قرار داشته اند.

  1. https://www.aparat.com/v/JfoL5

آب و هوا در کشور اسپانیا

شمال اسپانیا داراي آب و هواي معتدل بوده و بخش هاي مرکزي، جنوبی و شرقی داراي آب و هواي مدیترانه اي است. پر باران ترین بخش کشور درشمال و شمال غربی است. جنوب شرق این سرزمین با تابستان هاي داغ و زمستان هاي معتدل آب و هوایی مدیترانه اي دارد. منطقه خشک مرکزي با تابستان هاي گرم و زمستان هاي سرد، آب و هوایی متنوع دارد. کوه هاي مرتفع پیرنه آب و هواي سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان هاي اطلاعات توریستی کشورهاي جهان فهرست گردآوري و تنظیم خنک آب و هواي مرطوب اقیانوسی اطلس را دارد. شهر مادرید داراي زمستانی ملایم و تابستانی گرم است.

بلیط هواپیما

دماي هواي مادرید در زمستان به ندرت به درجه ي صفر و یا پائین تر از آن می رسد و گرماي آن در تابستان گاهی از 40 درجه سانتیگراد نیز فراتر می رود. بارسلون داري آب و هواي مدیترانه اي است، با زمستان معتدل و مرطوب و تابستانهاي گرم وخشک ،سردترین ماه هاي سا ل ( ژانویه و فوریه است که دما به صفر درجه بالاي صفرمی رسد ) در این شهر بندرت برف می بارد اما بارانهاي فراوان در شش ماهه دوم سال هواي شهر را مرطوب و دلپذیر میکند گرمترین ماه هاي سال نیز جولاي و آگوست با 30 تا 38 درجه بالاي صفر است.

  1. https://www.aparat.com/v/ECgXL
Scroll to top