طبیعت در افغانستان

طبیعت بکر، کوه هاي سر به فلک کشیده ، رودهاي خروشان، تنوع اقوام و زبان ها، حاکمیت سنت ها، آثار تاریخی به جاي مانده از دوره هاي یونانی- باختري، کوشانی و اسلامی، مناره غزنین و مسجد جمعه در هرات اوج جاذبه هاي گردشگري افغانستان، ولایت بامیان است. بامیان، همواره اول لنگرگ اهی بوده که سیاحان داخلی و خارجی در آن پاي می نهاده اند. از جاهاي دیدنی ولایت بامیان ، یکی بندامیر است که در شرق یکه ولنگ قرار دارد. بند امیر شاهکار دست تواناي طبیعت است ؛ این نقاش چیره دست، زیر آسمانی صاف بر ارتفاعی بلند، در میان کوه هاي آهکی، چند دریاچه مملو از آب زلال و گوارا با ماهی هاي ریز و درشت و آبشارهاي زیبا، کشیده است.وضیعت آب و هوایی : افغانستان داراي آب و هواي بري، تابستان گرم و زمستان سرد است.موقعیت : الجزایر کشوري است در شمال قاره آفریقا، میان مراکش و تونس.

بلیط هواپیما

الجزایر کشوري در شمال قاره آفریقا است، که از سمت شرق به تونس و لیبی از سمت غرب به مراکش، از جنوب غربی موریتانی، از سمت شمال به دریاي مدیترانه و از سمت جنوب به صحراي بزرگ آفریقا و مالی محدود است. فرهنگ و دین مردم الجزایر عرب و بربر هستند و دین رسمی شان اسلام است. درواقع 99 ٪ جمعیت مسلمانان سنی مذهب هستند و بقیه عمدتاً مسیحی و کلیمی.

اقتصاد:

بیشتر مردم الجزایر از دیرباز به کشاورزي می پرداختند. در بخش شمالی گندم و جو کاشته می شود. غرس میوه و مرکبات در الجزایر روزبه روز رونقمی گیرد. در این کشور صنایع دستی مانند سوزن دوزي عربی، فرش الجزایري، چرم سازي، منبت کاري، کاشی سازي و غیره رواج دارد. در این کشور سالیانه آهن، فسفات و زغال با تناژ بالا بدست می آید و ذخایر گسترده نفت نیز در جنوب و جنوب شرقی آن وجود دارد.

  1. https://www.aparat.com/v/OgF78

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top